Ankara Yerel Seçime Doğru

Sincan’da kadın dayanışması

sincanda-kadin-dayanismasi

Sincan CHP İlçe kadın kolları dayanışma toplantısı Sincan ADD toplantı salonunda yapıldı.Toplantıda kadının önemine değinilerek CHP ile AKP arasındaki farklılığa işaret edildi.
27 Aralık 2012 Perşembe 20:03

 ANGARA-Toplantıya İlçe başkanı Ömer Yılmaz CHP ankara İl kadınkolları başkanı Canan Kunbasar’ın yanı sıra birçok parti üyesi bayanlar ile sincanlı bayanlar katıldılar.

 

Toplantıda CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz,İl Kadınkolları Başkanı Canan Kumbasar ve İlçe Kadın Kolları başkanı Beyhan Şöker birer konuşma yaptılar.

 

Açılış konuşmasını yapan İlçe başkanı Ömer Yılmaz misafirleri selamladıktan sonra Partimizin kadınlarına ne kadar değer verdiği malumunuz ülkemizde  son yıllarda kadına  şiddet oranları  çok yüksek olduğunu, devletin kadına sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Yılmaz sözlerine;  Kadının yaşam hakkı en doğal hakkıdır. CHP olarak bu hakkı  önemsiyoruz.Bu nedenle seçim bildirgelerimizde Aile sigortası projesini hayata geçirmek istedik. Çünki evi geçindiren çocuklarını büyüten ve geleceğe hazırlayan kadınlarımız  ne zorluklarla  sıkıntılarla ev geçindirdikleri herkesce aşikardır.Yılmaz;Mustafa Kemal ATATÜRK  kadına seçme ve seçilme hakkını 1934 yılında hayata geçirmiş  çünkü  kurtuluş savaşında kadınlarımız ön saftaydılar.ama ne yazık ki bu gün ülkemizi yöneten AKP zihniyeti bu hakların çoğunu elimizden almaya çalışıyor.

Kadına sen 3 çocuk yap evde otur, çocuk bak konuşma, karışma ,sus demektedir.CHP si %33 kadın kototası ile tüm  örgütümüzde kadının yönetici  olarak yer vermiştir. İşte CHP ile AKP arasındaki fark ve zihniyet bu  gelin birlikte olalım birlikte hep beraber yönetelim çalışalım  ve bunu başaralım. Çünkü Her başarılı bir erkeğin arkasında  kadın vardır.Bu duygularla Kadın kollarımızın bu etkinliğinin eğlenceli geçmesini diliyerek sözlerini bitirdi.

 

Daha sonra konuklara hitaben İl ve İlçe kadın kolları başkanları ise birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verirken ‘’kadınsız ev’in olmayacağını vurgulayarak CHP sinin kadınlara verdiği değeri iyi bilinmesini gerektiğini ve bu bağlamda bu ülkeyi yönetirken bizlerinde Siyasi,Kültürel,Sosyal, vs her türlü platformlarda olmamız gerekir bu da sizlerin çalışmaları ile gerçekleşektir.Biz kadınlar birlik ve beraberlik içerisinde ile de mahalleerimizde sokaklarımızda herkesi her haneyi ziyaret ederek CHP yi iktidara taşımalıyız dediler. 


Haber okunma sayısı: 323Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANKARA - HAVA DURUMU

ANKARA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
233 hit, 84 ziyaretçi, 96 ziyaret
Bu hafta:
2454 hit, 837 ziyaretçi, 970 ziyaret
Bu ay:
10173 hit, 3986 ziyaretçi, 4642 ziyaret
Toplam:
279252 hit, 76943 ziyaretçi, 104646 ziyaret